Ponedjeljak, 25 rujna, 2023.
straza10

 Dostojanstveno na Veliki petak i subotu.

 I ove godine župa je proslavila Veliki petak obredima i molitvama. Iskazali smo počast Isusovom križu u sklopu obreda predviđenih za Veliki petak. Obavili smo ivanjski put križa ove godine krećući se od župne crkve sv. Mihovila arkanđela u Kopanicama do župne crkve sv. Vida u Vidovicama. Nakon te pobožnosti u crkvi je pjevan tradicionalni Gospin plač. Uz članove crkvenoga zbora pjevali su i svi nazočni u crkvi. Mladići iz župe i ove godine su obučeni u odjeću rimskih vojnika pratili Isusa na njegovom križnom putu. Za vrijeme pjevanja Gospinog plača stražarili su kod Isusovog groba. Stražu su nastavili i na veliku subotu, već od 7 sati. U 8 h župnik je u blagoslovio hranu u župnoj crkvi, a pola sata kasnije i u filijalnoj crkvi u Jenjiću. Kako je sve izgledalo vidi se na fotografijama.