Ponedjeljak, 25 rujna, 2023.
uganda

Uoči dana spomena godišnjice pada župe

Kako je već najavljeno na uskrsnim misama u župi ćemo od nedjelje 24. travnja do nedjelje 1. svibnja imati tjedan molitve i milosrđa. Cijeli tjedan prije 1. svibnja kada ćemo obilježiti godišnjicu pada teritorija župe i početak razaranja od strane agresora u proteklom ratu.

Svi župljani su pozvani na molitvu i dobra djela. Molit ćemo za poginule i stradale. Molit ćemo za preživjele. Također smo pozvani moliti da nas u budućnosti Bog sačuva od navale takvoga zla.

Pozvani smo i na djela milosrđa prema onima koji su u potrebi. Zato ćemo u nedjelju 24. travnja pod svim misama, osim redovite milostinje, skupljati i priloge za gradnju crkve u Ugandi. Naši biskupi su nas pozvali na to prikupljanje jer u toj misijskoj zemlji djeluju upravo naši hrvatski misionari. Prikupljena sredstva se dostavljaju ekonomatu Vrhbosanske nadbiskupije koji će ih proslijediti do odredišta.