Ponedjeljak, 25 rujna, 2023.
Jenjic3

Na 4. uskrsnu nedjelju u Jenjiću je bio blagoslov polja.

Drugi ovogodišnji blagoslov polja održan je u Jenjiću na 4. uskrsnu nedjelju. Ujedno je obilježena nedjelja Dobrog Pastira kada smo molili za duhovna zvanja. Za one koji su se već posvetili duhovnim zvanjima, kao i za one, muške i ženske, koje će Bog tek pozvati u svoju službu. Toga dana, osmog datuma u mjesecu, slavili smo i zavjetnu misu Gospe brze pomoći.

Svoje molitve smo uputili također za mir u našoj sredini i u cijelom svijetu. Pod Božju zaštitu stavili smo svoja polja i usjeve, naselja i svoje duše. Molili smo tradicionalne molitve za zaštitu od nevremena i opasnih bolesti. Župnik Marijan je i ovaj put blagoslov dijelio križem Šime Ivkića – vidovljanskog koji mu je u njegovoj bolesti darovao drugi vrhbosanski nadbiskup Ivan Šarić.

Bile naše molitve uslišane pred dobrim Bogom!